מאמרים

נשים בהריון – המותר והאסור במקום העבודה / עו"ד מיה לוי

סוגיית נשים בהיריון במקום העבודה הנה בעלת היבטים רבים ומגוונים, מעוררת מחלוקות רבות מצד מעבידים ונשים כאחד, ואינה פשוטה כלל ועיקר. פן אחד של הסוגיה נובע מהקונפליקט אשר חשות נשים עובדות שנכנסו להריון, ולא אחת נתקלתי באשה המספרת כי הגם שהוצפה אושר עילאי עת גילתה כי הנה בהריון, בד בבד, לא יכולה הייתה שלא לחוש פחד ממשי מתגובת המעביד לחדשות, מיחס שלילי ועוין והגרוע מכול מפיטורים. מסיבות שקצרה היריעה מלהכיל – במאמרי זה, נתפסות נשים בהריון, כמו גם אימהות כעובדות איכותיות פחות משאר העובדים והעובדות באותו מקום עבודה. חששן של הנשים הוא ברור ומובן בהחלט, והמציאות מלמדת כי עובדות רבות בהריון חוות מידי יום פגיעה בזכויותיהן בניגוד גמור להוראות החוק והפסיקה בעניין זה.

לקריאת המאמר לחצו כאן  מאמר – נשים בהריון – המותר והאסור במקום העבודה

 

על אימופוביה, מעסיקים ומה שביניהם, או אם תרצו – על אפליית נשים בשלב הקבלה לעבודה / עו"ד מיה לוי

אם לא ידעתם מעסיקים, חוק שוויון הזדמנויות מטיל עליכם איסור מוחלט להפלות בין דורשי עבודה, בין היתר מחמת מינם, מעמדם האישי, הריון והיותם הורים בכל הנוגע לקבלתם לעבודה. מעסיק העובר על הוראות החוק צפוי לסנקציה פלילית, כמו גם לתשלום פיצויים לאותה עובדת מופלית. (במאמר מוסגר אציין כי החוק אוסר על אפליה בהיבטים רבים ולא אך כלפי נשים, אלא שבמאמרי זה אדון רק בהיבט של קבלת נשים לעבודה).

לקריאת המאמר לחצו כאן  מאמר – אפליית נשים בשלב הקבלה לעבודה

 

התפטרות לצורך טיפול בילד / עו"ד מיה לוי

חוק פיצויי פיטורים, מעניק לכם האפשרות להתפטר מעבודתכם על מנת לטפל בילד, זאת אם לא חלפו יותר מתשעה חודשים מאז הולדת הרך, תוכר התפטרות זו כפיטורים, כלומר, תהיו זכאים לקבל את מלוא הזכויות המגיעות בחוק לעובד שפוטר מעבודתו, ביניהן הזכות לתשלום פיצויי פיטורים, זאת במידה ותעמדו בדרישות המפורטות בחוק כפי שאסביר מייד.

לקריאת המאמר לחצו כאן  מאמר – התפטרות לצורך טיפול בילד

צור קשר

לתיאום פגישת ייעוץ, מלאו את פרטיכם
ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

כתובתינו:
רח’ אריה רגב 5
א.ת. פולג, נתניה
ת.ד. 8802

rotenstein.law@gmail.com
077-5509683
עמוד שלנו בפייסבוק
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
© משרד עורכי דין רוטנשטיין & לוי | 2021 | כל הזכויות שמורות